Melissa Finke groeide op in Almelo en verhuisde naar Leidschendam nadat ze in 2012 Govinda M. uit die plaats had leren kennen.
Maar ze zou hem nog echt leren kennen.
Het werd een knipperlichtrelatie. Een vriendin van haar: 'Ik weet dat ze veel ruzie hadden en dat ze ook een paar keer is mishandeld door hem. Daar heeft ze aangifte van gedaan. Want Melissa liet zich de kop echt niet gek maken.'
Intussen bleek M. een rapper. Hij was op Youtube te horen (BlackCobraStyle). Hij zingt onder meer over een jongen die in internaten heeft gezeten.
Over zichzelf, dus.
Er verschenen ook foto's van hem op internet waarop hij poseert als bendelid. Met bijbehorend vuurwapen.
Uiteindelijk werd hij loverboy.
Melissa accepteerde dat niet en wilde terug naar Almelo. Maar dat zinde Govinda weer niet. In hun woning in flat Vinkenborgh stak hij haar dood toen ze daadwerkelijk wilde vertrekken.
In haar rug, zoals zijn karakter voorschreef. Dwars door haar overjas heen. Haar koffers stonden klaar.
Govinda M. kwam na zijn arrestatie terecht op een speciale zorgafdeling en daarna in het psychiatrisch centrum van de Scheveningse gevangenis.
Tijdens een regiezitting meldde hij dat zijn behandelaars vonden dat hij buiten beter af was. Bij familie. Anders zou het alleen maar erger met hem worden.
Hij wilde kortom zijn proces op vrije voeten afwachten en thuis aan zichzelf gaan werken.
De rechtbank had niet lang nodig om een antwoord te formuleren: neen. En het is ook maar de vraag of die behandelaars dat vonden.
En overigens stelde M. dat hij Melissa niet had gestoken, maar dat zij in het mes was gevallen toen ze een epileptische aanval kreeg.
Later bleek dat M. eerder in 2012 elf pornografische foto's van een toen 15-jarig meisje op zijn telefoon had staan.
Hij chanteerde haar.
En dat hij foto's van een ander, eveneens 15-jarig meisje al had verspreid. Toen hij Melissa doodstak liep hij nog in de bijbehorende proeftijd.
M. bleek zwakbegaafd en in zijn jeugd verwaarloosd. Hij heeft een vorm van adhd.
Mogelijk heeft hij ook het FAS syndroom: mentale en fysieke afwijkingen omdat zijn moeder tijdens de zwangerschap alcohol had gedronken
Zijn laatste WhatsApp aan Melissa, toen zij had gemeld te zullen vertrekken: 'Doei. Oprotten. Hoer.'
Niet heel fijn besnaard, deze Govinda M.
Het Openbaar Ministerie eiste 9 jaar tegen hem, hij kreeg 7 jaar.
Geen tbs.
Waarom weet niemand, geen verslaggever die er een opmerking over maakte. Mogelijk omdat M. weigerde mee te werken aan onderzoek naar zijn psyche.
De rechtbank hield daarentegen wel rekening met zijn leeftijd: 22 ten tijde van de moord.
In hoger beroep werd de eis naar beneden bijgesteld: 8 jaar.
Maar de straf bleef gelijk.
In 2021 sprak M. vrijuit over zijn verleden in het televisieprogramma Jojanneke van de EO. Hoe hij 13-jarige meisjes voor de prostitutie ronselde.
Later ontkende hij. Dat wil zeggen: hij had de uitspraken wel gedaan, maar: 'Het was een script voor televisie.'
In 2026 stond hij opnieuw voor de rechtbank. Weer voor het lastigvallen van vrouwen.
Een van hen zei: 'Hij houdt van angst in iemands ogen.'
Hij had haar hoofd tegen de muur gebeukt, haar gedwongen tatoeages op haar lichaam te plaatsen en hun seks met een camera in de wekker opgenomen.
Die seks leek trouwens soms meer op verkrachting.
Een ander zag hem op FaceTime met het schuim op zijn mond. Hij had een pistool tegen zijn hoofd gezet. Ze kreeg te horen: 'Als je hier was geweest, had je het niet overleefd.'
De kinderen van een derde vrouw kregen de wraakporno van hem onder ogen. Die kinderen zaten in een pleeggezin.
Want M. heeft een voorkeur voor kwetsbare vrouwen.
Hij maakte ook beelden van seks die hij had met een meisje van 17.
Kinderporno dus.
Het Openbaar Ministerie eiste 10 jaar. En nu ook tbs. Uitspraak maart 2026.


