Remmelt Wolters werd rond 3.00 uur beschoten en overleed later die nacht.
Hij kwam uit Emmen en werd 21.
Getuigen hadden in de Kerkstraat een donkerkleurige auto zien wegrijden, die de Botersteeg inreed.
De politie hield eerst een 18-jarige man uit Schoonebeek aan en later Anel B. (31) uit Emmen en een 33-jarige kompaan van hem uit Coevorden.
Ze werden aangehouden op verdenking van mishandeling van de 18-jarige uit Schoonbeek.
Vervolgens werden de 23-jarige Bryan D. en een 16-jarige jongen aangehouden. Beiden waren net als de 18-jarige afkomstig uit Schoonebeek.
Sterker: ze waren bevriend.
Om het verhaal kort te maken: Anel B. en zijn 33-jarige kompaan wilden de 18-jarige Schoonebeker ontvoeren en hem daartoe dwingen plaats te nemen in de kofferbak van een auto.
Bryan D. en zijn 16-jarige vriend wilden dat voorkomen.
Remmelt Wolters was een passant, te nieuwsgierig van aard.
Hij was monteur bij vrachtwagenbouwer Scania in Zwolle. En had ADHD. Plus een licht strafblad.
Zijn vader komt van het woonwagenkamp in Emmen, zijn moeder van Aruba.
Hij woonde deels bij zijn moeder en deels elders, dronk bier en hield van een gehaktbal - zo wist het Dagblad van het Noorden te melden.
Tijdens een regiezitting bleek dat zowel Bryan D. (hij woonde in een chalet op een camping aan de rand van het dorp) als de 16-jarige had geschoten en dat de 16-jarige het dodelijke schot had gelost.
D. stelde tijdens de zitting dat hij Anel B. dan wel zijn kompaan tegen de 18-jarige man uit Schoonebeek had horen zeggen: 'Kleed je uit en ga in de kofferbak.'
Ook meende D. te hebben gezien dat een van de mannen de loop van een vuurwapen in de mond van de 18-jarige had gestoken.
D. schoot daarop in de lucht, om Anel B. en zijn kompaan af te schrikken.
De 16-jarige schoot ook, vrijwel tegelijkertijd.
Maar 20 minuten klonken weer schoten, vijf dit keer. Wat in die 20 minuten gebeurde, werd niet helemaal duidelijk.
Ook niet wanneer Wolters dodelijk werd getroffen. Wel dat de dodelijke kogel uit het wapen van de 16-jarige kwam.
Toch hield de officier van justitie Bryan D. even schuldig. Hij eiste 18 jaar tegen hem, voor moord op Wolters en drie maal poging tot moord.
En 2 jaar jeugddetentie en jeugd-tbs tegen de 16-jarige.
De laatste kreeg de gevraagde 2 jaar jeugddetentie, waarvan 8,5 maanden voorwaardelijk.
Maar geen jeugd-tbs.
D. kreeg 9 jaar. De rechtbank hield hem net als het OM even verantwoordelijk. Maar voor voorbedachte raad zagen de rechters geen bewijs.
Beiden moeten zich na het uitzitten van hun straf (wel) laten behandelen en zich aan verschillende voorwaarden houden.


