Ze sliep met het mes

Datum
zaterdag 16 maart 2024
Adres
Brautigamstraat
Plaats
Rotterdam

De steekpartij vond plaats rond 7.30 uur.

Het slachtoffer was de 37-jarige man Robby. De politie hield de 35-jarige Shedaya van la P. aan.

Zijn partner.

Tijdens de eerste regiezitting stelde de advocaat van de verdachte dat de relatie van zijn cliƫnt met het slachtoffer 'ongezond' was.

'Er was sprake van mishandeling en vernedering. Mevrouw is meermaals met de dood bedreigd, waarbij een wapen werd getoond', hoorde rijnmond.nl hem zeggen.

Hij wilde nog niet zeggen of ze daar aangifte van had gedaan. Wel dat ze uit zelfverdediging had gehandeld.

En dat ze vlak voor de moord de voogdij over haar vier kinderen had geregeld voor het geval haar iets mocht overkomen.

Je zou denken: dat staat op papier.

Die dag was er een worsteling ontstaan die ze niet had overleefd als ze niet zelf had gestoken.

Aldus haar advocaat.

Maar ze stak wel heel vaak, vond het Openbaar Ministerie.

24 keer.

Dit 'excessieve geweld' was voor het OM reden de vrouw te laten onderzoeken op de aanwezigheid van psychiatrische problemen.

Tijdens de tweede regiezitting waren veel nabestaanden van Robby aanwezig. Ze droegen t-shirts met de tekst: 'Een toekomst vol mogelijkheden, onrechtvaardig afgekapt...'

Ze waren verbolgen over het beroep op noodweer dat de verdachte deed. Want: de verdachte had Robby met tientallen messteken gedood.

Te veel voor noodweer.

Maar dat valt te bezien. Het aantal messteken zegt niet zo heel veel als iemand na jaren van geweld en vernedering zijn of haar controle verliest.

Dan doe je het niet met een enkele steek af.

Tijdens de zitting werd duidelijk dat Robby 24 keer in hals, borst, hoofd en rug was gestoken.

Kort daarvoor had hij haar uitgescholden voor kankerhoer, zei ze.

Maar daar is geen bewijs van.

Volgens de verdachte had Robby het mes in handen waarmee ze hem later zou steken, nadat hij het had laten vallen.

Noodweer dus. Ze was aangevallen.

Eerder had hij haar ook al bedreigd met een vuurwapen, zei ze. En geslagen. Maar niemand had ooit een van haar ogen blauw gezien.

Ook haar familie niet.

De avond voor zijn dood had Robby voorgesteld dat zij toe zou kijken als hij seks had met een andere vrouw.

Ze reden naar het adres, maar de verdachte bleef in de auto zitten wachten.

Weer thuis hadden ze seks.

Toen viel hij in slaap. Want hij had een hele fles cognac opgedronken.

Weer wakker kregen ze de fatale ruzie. 

Maar sectie leverde geen spoor van alcohol op, wat merkwaardig is als je er een liter van opgedronken hebt.

Of 0,7 liter.

Getuigen vertelden daarentegen dat ze had gedreigd hem te doden als hij nog eens vreemd zou gaan.

Het Openbaar Ministerie eiste 12 jaar. Ook al omdat ze met een mes sliep.

Het werd 10 jaar.

Bijgewerkt: 19-11-25 09:55

Reacties (0)

Log in om te reageren